Vážení,

dovoluji si Vás pozvat na návštěvu expozice Klastru českých nábytkářů, družstvo (PAV P/018) v rámci mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX 2023, který se koná v Brně v termínu 2.-4.3.2023.

Hlavním tématem doprovodného programu je výběr kvalitního a zdravotně nezávadného nábytku. Veletrh se bude věnovat také kvalitnímu nábytku od českých nábytkářů, zařízení malometrážních bytů nebo světlu z pohledu designového prvku interiéru. Na návštěvníky z řad odborné i široké veřejnosti čeká kromě prezentace produktů, zajímavých přednášek a ukázek také řada bezplatných poradenských center, mistrovství České republiky v oboru truhlář a exponátové soutěžní přehlídky GRAND PRIX MOBITEX v sekcích Vystavovatel a Student. Veletrh nabízí možnost pro setkání architektů, designérů a studentů těchto oborů.

Na stánku KČN budou k dispozici informační materiály o KČN a jeho členech a propagační materiály členů KČN a jejich produktů. Po celou dobu konání veletrhu budou odborníci z Klastru bezplatně poskytovat také odborné poradenství zaměřené na výběr kvalitního nábytku a představí české výrobce nábytku.

V rámci doprovodného programu proběhne:

2. března 2023

Od 9:00 – 16:00 Soutěž Mistrovství republiky v oboru truhlář, kterou vyhlašuje Klastr českých nábytkářů:

8:00 – 9:15         Zahájení soutěže

9:15 – 14:15        Zhotovení výrobku dle zadání a prezentace soutěžících

14:30 – 16:00     Hodnocení výrobků komisí, stanovení výsledků

16:30 – 17:30      Vyhlášení výsledků

Finálového kola soutěže Mistrovství republiky v oboru truhlář se účastní vždy nejlepší žák z kraje na základě výsledků regionálních kol. Do soutěže jsou zapojeny všechny kraje České republiky. Je pořádána i mezinárodní soutěž žáků oboru truhlář, do které přijali pozvání hosté –  žáci ze Slovenska, Polska a Maďarska. Úkolem žáků v soutěži je zhotovit daný výrobek v časovém limitu 5 hodin.

Základním cílem této celostátní soutěže je především podpořit talentované žáky a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti v daném oboru. Zvýšit propagaci, prestiž a atraktivnost oboru truhlář a zapojit co největší počet firem a dodavatelů do vzdělávání a především získat nové zájemce pro tento obor a tím uspokojovat požadavky na trhu práce.

Od 15:30 v pavilonu P, stánek S1 – Slavnostní vyhlášení ocenění GRAND PRIX MOBITEX

 

Ing. Lucia Haraslínová, Ph.D.

předsedkyně

Klastru českých nábytkářů, družstvo

Logo OPZ
COSME