Vážení,

dovoluji si Vás pozvat na návštěvu expozice Klastru českých nábytkářů (PAV F/029) v rámci mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX 2020, který se koná v Brně ve dnech 26.2. – 29.2.2020.

Na stánku se seznámíte s produkty členů KČN, které vznikly na základě výsledků studií realizovaných v KČN. Na stánku budou své exponáty vystavovat a prezentovat svoje portfolio výrobků tito členové KČN:

  • DRUPOL, výrobní družstvo
  • DŘEVODÍLO ROUSÍNOV
  • DŘEVOJAS, výrobní družstvo
  • Dřevotvar družstvo
  • FMP-lignum, výrobní družstvo

Také budou prezentovány výsledky Vědecko-výzkumných projektů KČN „Ekologizace výroby“, „Vývoj inovovaných embosovaných desek s povrchovou úpravou pro nábytkářský průmysl“, „Výzkum a vývoj aplikace iniciativy Průmysl 4.0 do nábytkářského průmyslu v ČR“, které řeší KČN v rámci projektů KČN – Výzkum, vývoj a inovace v nábytkářském průmyslu I, II, III podporovaných z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Dále zde budou k dispozici informační materiály o KČN a jeho členech a propagační materiály členů KČN a jejich produktů. Po celou dobu konání veletrhu budou odborníci z Klastru bezplatně poskytovat také odborné poradenství zaměřené na výběr kvalitního nábytku a představí české výrobce nábytku.

V rámci doprovodného programu proběhne:

26. února 2020

Od 9:00 – 16:30 Soutěž Mistrovství republiky v oboru truhlář, kterou již potřetí vyhlásil Klastr českých nábytkářů:

8:00 – 9:15          Zahájení soutěže

9:15 – 14:15        Zhotovení výrobku dle zadání a prezentace soutěžících

14:30 – 16:00      Hodnocení výrobků komisí, stanovení výsledků

16:30 – 17:00      Vyhlášení výsledků

Finálového kola soutěže Mistrovství republiky v oboru truhlář se účastní vždy nejlepší žák z kraje na základě výsledků regionálních kol. Do soutěže jsou zapojeny všechny kraje České republiky. Je pořádána i mezinárodní soutěž žáků oboru truhlář, do které přijali pozvání hosté –  žáci ze Slovenska, Polska a Maďarska. Úkolem žáků v soutěži je zhotovit daný výrobek v časovém limitu 5 hodin.

Základním cílem této celostátní soutěže je především podpořit talentované žáky a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti v daném oboru. Zvýšit propagaci, prestiž a atraktivnost oboru truhlář a zapojit co největší počet firem a dodavatelů do vzdělávání a především získat nové zájemce pro tento obor a tím uspokojovat požadavky na trhu práce.

Od 17:00 v pavilonu P, sál P1 Slavnostní vyhlášení GRAND PRIX MOBITEX – komerční část.

 

27. února 2020

Od 15:00 – 15:30 na přednáškovém molu v pavilónu F

Vyhlášení ocenění GRAND PRIX MOBITEX – sekce student

Cena Klastru českých nábytkářů – 8. ročník udělení a předání ceny Klastru českých nábytkářů za mimořádný návrh nábytku  (10.000 Kč + možnost stáže u členské firmy KČN) ve studentské sekci Grand Prix MOBITEX.

 

Ing. Lucia Haraslínová, Ph.D.

předsedkyně

Klastru českých nábytkářů, družstvo

 

Pozvánka ke stažení ZDE

Logo OPZ
COSME