Tisková zpráva v plném znění ZDE

Klastr českých nábytkářů pro rok 2019 převzal odbornou gesci nad veletrhem MOBITEX 2020

SPOLEČNÁ EXPOZICE KČN na MOBITEXU:

Klastr českých nábytkářů se ve dnech 26.2.-29.2.2020 zúčastní mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX v Brně, kde ve společné expozici bude prezentovat kvalitní a zajímavý design výrobků svých členů. Návštěvníci se mohou seznámit s produkty členů KČN, které vznikaly na základě výsledků společných projektů KČN. Na stánku (PAV F/032) své exponáty vystaví a své portfolio výrobků budou prezentovat tito členové KČN:

  • DRUPOL, výrobní družstvo
  • DŘEVODÍLO ROUSÍNOV
  • DŘEVOJAS, výrobní družstvo
  • Dřevotvar družstvo
  • FMP-lignum, výrobní družstvo

Také budou prezentovány výsledky Vědecko-výzkumného projektu KČN „Ekologizace výroby“, který řešil KČN v rámci projektu KČN – Výzkum, vývoj a inovace v nábytkářském průmyslu I. podporovaného z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost:

  • Sendvičový panel se zlepšenými mechanickými vlastnostmi
  • Sendvičový panel se zlepšenými akustickými vlastnostmi
  • Antibakteriální přípravek do nátěrových hmot s vyšším podílem antibakteriální složky
  • Technologický postup povrchových úprav materiálů s využitím technologie navalování nátěrových hmot vytvrzovaných pomocí UV za účelem snížení emisí VOCs látek do prostředí.

Dále výsledky Vědecko-výzkumných projektů KČN „Vývoj inovovaných embosovaných desek s povrchovou úpravou pro nábytkářský průmysl“ a „Výzkum a vývoj aplikace iniciativy Průmysl 4.0 do nábytkářského průmyslu v ČR“, které řeší KČN v rámci projektů KČN – Výzkum, vývoj a inovace v nábytkářském průmyslu II, III podporovaných z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Budou k dispozici informační materiály o KČN a jeho členech a propagační materiály členů KČN a jejich produktů. Po celou dobu konání veletrhu budou odborníci z Klastru bezplatně poskytovat také odborné poradenství zaměřené na výběr kvalitního nábytku a představí české výrobce nábytku.

AKTIVITY KČN NA MOBITEXU:

26. února 2020
Od 9:00 – 17:00 na přednáškovém mole v pavilónu F
Soutěž Mistrovství republiky v oboru truhlář, kterou již potřetí vyhlásil Klastr českých nábytkářů
9:00 – 9:15 Zahájení soutěže
9:15 – 14:15 Zhotovení výrobku dle zadání
14:30 – 16:00 Hodnocení výrobků komisí, stanovení výsledků
16:30 – 17:00 Vyhlášení výsledků soutěže

Finálového kola soutěže Mistrovství republiky v oboru truhlář se účastní vždy nejlepší žák z kraje na základě výsledků regionálních kol. Do soutěže jsou zapojeny všechny kraje České republiky.

Je pořádána i mezinárodní soutěž žáků oboru truhlář, do které přijali pozvání hosté – žáci ze Slovenska, Polska a Maďarska. Úkolem žáků v soutěži je zhotovit daný výrobek v časovém limitu 5 hodin.

Základním cílem této celostátní soutěže je především podpořit talentované žáky a umožnit jim pravidelně měřit své dovednosti v daném oboru. Zvýšit propagaci, prestiž a atraktivnost oboru truhlář a zapojit co největší počet firem a dodavatelů do vzdělávání a především získat nové zájemce pro tento obor a tím uspokojovat požadavky na trhu práce.

Od 17:00 sál P1 v pavilonu P

Slavnostní vyhlášení a předání ocenění GRAND PRIX MOBITEX – komerční část

27. února 2020

Od 15:00 – 15:30 na přednáškovém mole v pavilónu F

Slavnostní vyhlášení a předání ocenění GRAND PRIX MOBITEX – sekce student

Cena Klastru českých nábytkářů – 8. ročník udělení a předání ceny Klastru českých nábytkářů za mimořádný návrh nábytku(10.000 Kč + možnost stáže u členské firmy KČN) ve studentské sekci Grand Prix MOBITEX.

Projekt aktivní prezentace nábytkářů, založený na rozsáhlé komunikaci s veřejností i odborníky navštěvující MOBITEX se v průběhu minulých ročníků osvědčil a KČN v tomto nastaveném trendu bude pokračovat i v letošním ročníku MOBITEX ve spolupráci s Veletrhy Brno, a.s..

Kontakt:
Ing. Lucia Haraslínová, Ph.D.

předsedkyně Klastru českých nábytkářů, družstvo

Klastr českých nábytkářů, družstvo

Kozí 26/4, 602 00 Brno

mobil +420 774 113 529

info@furniturecluster.cz
www.furniturecluster.cz

Logo OPZ
COSME