Jubilejní desátý ročník konference Interiéry se v roce 2021 konal v krásných prostorách přednáškového sálu Rotundy na Brněnském výstavišti, což ocenil každý návštěvník. Celkem 432 osob se však 4. listopadu nesešlo jen kvůli tomuto interiéru, ale hlavně kvůli přednáškám.

Hlavní téma konference #vize #inovace #realizace šlo napříč 19 přednáškám od profesionálů z oboru. První se slova ujal Milan Vrbík, který představil plány Institutu interiérových designérů. Poté následoval vstup architekta Tomáše Podrázského, jež hovořil o tom, jak se posunout dál a jak odmítat zakázky. Další přednáška byla věnována tématu kuchyní a zkoumání potřeb uživatelů, které představil Richard Sajdl. První blok uzavřel Jiří Pivoňka s užitečnými informacemi, jak používat nábytkové kování netradičně.

Druhý blok přednášek zahájil Ondřej Valach. Ten se pustil do tématu virtuální reality, které předvedl i na živo. Pak přednášel Jan Čermák a jeho oblast byla také o inovacích – tentokrát o upcyklaci a 3D tisku v oboru nábytku. Další z přednášek se věnovala zaměření prostoru a to pomocí inovativních technologií. O tom hovořil a také názorně ukázal Ivan Cimr. Poté se slova ujala Simona Hynková, která se zaměřila na dekory, jež mnozí pravděpodobně přehlédli, a ukázala vybrané inspirační vizualizace z projektu Dekor měsíce. Tento blok uzavřel Lukáš Sládek, který poradil a inspiroval, jak dodat elektrickou energie pro nabíjení přístrojů do interiéru, resp. do nábytku.

Po obědové pauze dostal prostor Kryštof Haničinec, který se zaobírá problematikou psychologie prostoru. Hned po něm prezentovala Klára Soukupová nové barvy skel a hlavně cestu, jak k této paletě dospěli. Velmi zajímavá přednáška na téma neuroestetiky od Dominiky Grygarové proběhla jako video, a i přesto vzbudila velké ohlasy. Další z témat se věnoval oblast smart zařízení a smart technologií v interiérech. To si pečlivě připravil Martin Čermák. Třetí část konference uzavřel Alex Brut, který ukázal svůj kontroverzní projekt – realizaci růžového interiéru pro odvážnou klientku.

Poslední část začala přednáškou filozofa Petra Krajáče na téma inovace a jinakosti a poté následovalo téma dřevěných podlah a jejich testování, které přednesl Libor Fojtík. Další málo skloňované téma nehořlavosti v interiéru si připravil Štěpán Malík. Velký zájem vzbudila další přednáška. Bylo to téma bydlení v podzemí a také cesty za vizí, která není vždy snadná. O tom hovořil Martin Pribila. Jubilejní konferenci ukončila známá designérka Mirka Došlá, jež hovořila o používání barev, o odvaze a také o výsledcích homestagingu, na kterých se dají emoce z interiérů krásně vyčíslit.

Kromě 19 přednášek zde bylo dostatek prostoru pro individuální diskuze a poznávání se mezi profesionály. Nechybělo 22 firemních meeting pointů, kde si mohli zájemci vyžádat vzorky, katalogy a detailní informace.

Konference Interiéry 2021 proběhla dle plánů a organizátory těší zájem o další ročník a spokojnost všech zúčastněných. Těšte se tedy na 11. ročník s tématem TRENDY & TRADICE!

Závěrečná zpráva ke stažení ZDE

        

Logo OPZ
COSME