Tisková zpráva ke stažení v plném znění ZDE

 

Klastr českých nábytkářů pro rok 2020 převzal odbornou gesci nad veletrhem FOR INTERIOR – PODZIM 2020

 

SPOLEČNÁ EXPOZICE KČN na veletrhu FOR INTERIOR PODZIM 2020:

Klastr českých nábytkářů se ve dnech 1. 10. – 4. 10. 2020 účastnil mezinárodního veletrhu nábytku FOR INTERIOR – podzim 2020 v Praze Letňanech, kde ve společné expozici prezentoval kvalitní a zajímavý design výrobků svých členů. Návštěvníci se mohli seznámit s produkty členů KČN, které vznikaly na základě výsledků společných projektů KČN. Na stánku (hala 2/č.st.03) své exponáty vystavovali a prezentovali svoji portfolio výrobků tito členové KČN:

  • DRUPOL, výrobní družstvo
  • DŘEVOJAS výrobní družstvo
  • Dřevotvar družstvo
  • GERBRICH s.r.o.
  • WOOD 4 EVER s.r.o.

Pro návštěvníky a odbornou veřejnost zde byly k dispozici informační materiály o KČN a jeho členech a propagační materiály členů KČN a jejich produktů.

 Také byly prezentovány výsledky Vědecko-výzkumného projektu KČN „Ekologizace výroby“, který řešil KČN v rámci projektu KČN – Výzkum, vývoj a inovace v nábytkářském průmyslu I. podporovaného z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost:

  • Sendvičový panel se zlepšenými mechanickými vlastnostmi
  • Sendvičový panel se zlepšenými akustickými vlastnostmi
  • Antibakteriální přípravek do nátěrových hmot s vyšším podílem antibakteriální složky
  • Technologický postup povrchových úprav materiálů s využitím technologie navalování nátěrových hmot vytvrzovaných pomocí UV za účelem snížení emisí VOCs látek do prostředí.

Dále výsledky Vědecko-výzkumných projektů KČN „Vývoj inovovaných embosovaných desek s povrchovou úpravou pro nábytkářský průmysl“ a „Výzkum a vývoj aplikace iniciativy Průmysl 4.0 do nábytkářského průmyslu v ČR“, které řeší KČN v rámci projektů KČN – Výzkum, vývoj a inovace v nábytkářském průmyslu II, III podporovaných z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Po celou dobu konání veletrhu odborníci z Klastru bezplatně poskytovali také odborné poradenství zaměřené na výběr kvalitního nábytku a představili české výrobce nábytku.

Projekt aktivní prezentace nábytkářů, založený na rozsáhlé komunikaci s veřejností i odborníky navštěvující veletrh FOR INTERIOR 2020, KČN realizoval ve spolupráci s ABF, a. s.

 

Kontakt:

Ing. Lucia Haraslínová, Ph.D.
předsedkyně Klastru českých nábytkářů, družstvo
Klastr českých nábytkářů, družstvo
Cejl 480/12, 602 00 Brno
mobil +420 774 113 529
info@furniturecluster.cz

Logo OPZ
COSME