Evropská klastrová konference se letos poprvé uskutečnila zcela virtuální formou v termínu 10.-11. listopadu 2020.

Stěžejní každoroční klastrová událost Evropské komise propojila klastrové manažery, klastrové organizace včetně jejich členů, sdružení a partnerství, aby společně diskutovali a formovali budoucnost klastrové politiky v Evropě. Akce se zúčastnilo více než 1 000 osob po dobu dvou dnů. Bylo zde zastoupeno až 52 zemí, nejen evropských, ale také z Afriky, Asie a Severní a Jižní Ameriky.

Na akci se na plenárních zasedáních a panelových diskusích sešlo na 82 řečníků – odborníků z Evropské komise, členských států, klíčových sítí zúčastněných stran, klastrových organizací a podniků. Proběhly tematické a odvětvově specifické workshopy, kvízy, virtuální výstavy, prezentace a virtuální B2B meetingy. Bohatý program konference nabídl spoustu příležitostí učit se, síťovat a navazovat nové kontakty a partnerství.

 

Zástupce Klastru českých nábytkářů se zúčastnil celého programu konference včetně virtuálních B2B setkání, díky kterým došlo ke sdílení příkladů dobré praxe a navázání nových mezinárodních kontaktů.

Účast na konferenci byla součástí aktivit projektu „KČN – Internacionalizace klastru“, který je finančně podpořen z Operačního Programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 – 2020, Výzva IV program podpory Spolupráce – Klastry.

Oficiální tiskovou zprávu můžete najít ZDE.

Zdroj: ECCP

 

Logo OPZ
COSME